İskele İşleri | Endüstriyel İzolasyon

İZOFER TAAHHÜT İNŞAAT TURİZM

SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

iskele-isleri.jpg

ENDÜSTRİYEL İZOLASYON İŞLERİ


İZOLASYON HİZMETLERİ


standartlara uygun kaliteden ödün vermeden en iyi malzemelerle iskele kurulmaktadır.

İskelelerde İş Sağlığı ve Güvenliği

Küçük hatalardan büyük kazaları önlemek amacıyla iskele kurulumu ve denetimi büyük önem taşımaktadır. Kurulum gerekliliğini yerine getirmek ve güvenli çalışma metotlarını uygulamamız gerekmektedir.

İskeleler sadece uzman kişilerin gözetiminde kurulup,sökülür ve değiştirilir.

İskelelerde daha güvenli ve verimli çalışabilmek öncelikle iskele çeşitlerini ve kurulum esaslarını belirleyelim.

1. Hareketli Çalışma İskeleleri: Üreticinin hazırlamış olduğu kılavuza göre hareketli iskele kurulup kullanılmalıdır.iskelenin taşıya bileceği yükü belirleyip yük sınırına uymalıyız, iskele patformuna çıkışları sağlamak için iç merdivenler kullanılmalı,yüksekten düşmeleri engellemek için 50- 100 cm ara ve yan korkuluk oluşturulmalıdır.

2. Koruma İskeleleri: Olumsuz düzeylerde yapılan çalışmalarda ,çalışanı korumak için korunma iskeleleri kullanılır. Eğik yüzeyler ve çatılardaki yapılacak çalışmalar için koruma iskelelerin kurulumu sağlanır.

3. Cephe İskeleleri: İskelenin taşıyıcı elemanlarının kaymasını ; taşıyıcı zemine sabitleyip ,kaymaz malzeme kullanılır.iskele platformu normal kullanımda,elemanları hareket etmeyecek şekilde kulumu sağlanır.

4. Mobil İskeleler: Aşırı yükten her zaman kaçınmak suretiyle ,yeterli sağlamlık ve uygun malzemeden imal edilmesi şartıyla mobil iskelelerin bacakları veya taşıyıcı orta kirişler eksiz olarak düzgün ve sağlam olarak yere oturtulmalıdır.

5. Konsol İskeleler: Konsol mesafesinin ve konsol taşıyıcı sistemlerinin gerekli statik hesaplamaları yapılarak,çalışma platform munun tam dolu olarak düzenlenmesi sağlanır.konsol iskelenin kayma ve devrilmelere karşı sağlam olmasına dikkat edilir.

6. Asma İskeleler: Makine,techizat,vinçler asma iskelerin hareketini sağlar.

İskele Sökümü

İskelelerde söküm her zaman en üst kısımdan başlayıp, iskele elemanlarının alınmasından sonra yukardan aşağıya sırayla sökülür.sökülen malzeme doğrudan aşağıya atılması söz konusu olamaz.bunun için uygun iki noktasında bağlayarak dengeli bir şekilde aşağıya indirilmesi sağlanarak ,uygun bir yerde gerekli düzenlemeyle yerleştirilir.

REFERANSLARIMIZ


İZOFER şimdiye kadar üstlendiği tüm “Endüstriyel İzolasyon” projelerini temelinde yatan mühendislik yaklaşımı sayesinde beklentileri de aşarak başarıyla tamamlamıştır

MÜŞTERİLER
tekfen.png baticim.png cimentasIzmirLogo.png batisoke.png
logo.png logo-1.png ronesans.png